Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+00:00

3. niedziela zwykła
– 24 stycznia 2021 r.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Gaik za ofiary złożone na sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedli Leśniówka i Sajdakówka.

1. Dzisiaj we wszystkich kościołach zbierane są datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; we wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa; w czwartek św. Tomasza z Akwinu; w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

1. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

1. Msze św. w tym tygodniu rano o 6:30, tylko w środę Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o godz. 17:00.

1. W zakrystii są do nabycia świece z wizerunkiem Matki Bożej i św. Józefa, które będziemy zapalać podczas peregrynacji obrazu św. Józefa w naszych domach. Świeca w cenie 20 zł jest Waszą cegiełką na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem kopii obrazu Świętej Rodziny, która w ramach peregrynacji nawiedzi nasze rodziny.

1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.

1. Przychodnia Weterynaryjna w Limanowej informuje o obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko wściekliźnie. W Starej Wsi szczepienie odbędzie się w sobotę, 30 stycznia. Punkty szczepień wraz z godzinami zamieszczone są na afiszu w gablocie.

Niedziela i święta

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej