Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+00:00

Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiejsza, 3. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie.

1. Składka przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.

1. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Tątówka za ofiary złożone na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Środek Wsi część III.

1. Dziękujemy również za ofiary z ubiegłej niedzieli złożone do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

1. W poniedziałek, 19 kwietnia, o godz. 18:00, zapraszamy na kolejne z comiesięcznych nabożeństw do św. Józefa. Hasłem dnia będą słowa: „Św. Józef wzorem i patronem modlitwy”. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań w skrzynce intencji modlitewnych do św. Józefa, które będziemy przedstawiać Panu Bogu za wstawiennictwem naszego Patrona. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Krzysztof Bułat, ojciec duchowny kapłanów diecezji tarnowskiej.

1. Z okazji Roku Świętego Józefa i peregrynacji w naszej parafii zamówiliśmy dla każdej rodziny pamiątkowe obrazy św. Józefa, które są wierną kopią obrazu znajdującego się w naszym kościele. Pamiątkowy obrazek można nabyć w zakrystii (30 zł). W zakrystii jest również do odebrania „Przewodnik dla rodzin”, który pomoże w dobrym przeżyciu peregrynacji w rodzinach naszej wspólnoty.

1. W czwartek rozpoczniemy nowennę do św. Józefa przed uroczystością odpustową. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie i do duchowego łączenia się w modlitwie przez transmisję internetową, aby za wstawiennictwem św. Józefa wypraszać łaski dla nas, naszych rodzin i całej parafii.

1. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

1. Przyszła niedziela, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. Msze św. w tym tygodniu rano o 6:30, tylko w poniedziałek nabożeństwo do św. Józefa i w środę nowenna do Matki Bożej po południu o 17:30.

1. W sobotę, 17 kwietnia, w Bazylice Limanowskiej, odbyło się uroczyste przyjęcie chłopców z naszego dekanatu do grona lektorów, którego dokonał ks. biskup Artur Ważny. Od nas w kursie lektorskim uczestniczyło jedenastu ministrantów. Od wczoraj są już oni pełnoprawnymi lektorami. Gratulujemy im oraz ich rodzicom i życzymy, aby zawsze z zapałem i gorliwością czytali słowo Boże.

Niedziela i święta

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej