OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

1. W I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać go pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00, dla dzieci po Mszy o 9:00.

2. Na Mszę o godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają książeczki komunijne. Po Mszy spotkanie formacyjne w górnym kościele.

3. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Roraty – Mszę wotywną o Najśw. Maryi Pannie. Od poniedziałku do piątku Roraty będą o godz. 17:30, w sobotę – rano o godz. 7:00. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach. Rodziców prosimy, aby pomogli dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę możliwości zechcieli im towarzyszyć w drodze do kościoła.

4. „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Kąty, Wyręby za ofiary zebrane na sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Zakopane.

5. W środę na Roraty zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, Wincentyńską Młodzież Maryjną i dzieci należące do róż różańcowych. Z dziećmi pragnie spotkać się wyjątkowy gość – św. Mikołaj. Po spotkaniu ze św. Mikołajem zbiórka dla ministrantów i lektorów.

6. Również w środę odpust w Przyszowej ku czci św. Mikołaja. Suma odpustowa o godz. 11:00.

7. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6:30, 11:00 i po południu o 17:30. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

9. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski. Czas od 12:00 do 13:00 to szczególna godzina. Dobrze będzie, jeśli wykorzystamy ją całą. Im więcej czasu spędzimy z Maryją, tym więcej łask spłynie na nas i tych, których nosimy w sercu. Na ławkach będą przygotowane informacje, jak odprawić Godzinę Łaski, oraz teksty z modlitwami. Będzie również okazja do spowiedzi św.

10. Najbliższa niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej przyjmą medalik Matki Bożej Niepokalanej i oddadzą się pod Jej opiekę. Na Mszę zapraszamy również rodziny tych dzieci, aby przez wspólną modlitwę towarzyszyły im na drodze formacji maryjnej.

12. Msze w tym tygodniu o godz. 17:30, w piątek według podanego porządku, w sobotę rano o godz. 7:00.

13. W środę o 17:30 Msza dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Najśw. dla członków Róży pw. Matki Bożej Niepokalanej zelatora Jana Tomery oraz ich rodzin

14. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy czytanie nowych wypominek. Za wszystkie ofiary złożone z okazji zamówionych wypominek listopadowych i rocznych składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

15. Za dwa tygodnie – w niedzielę, 17 grudnia – Parafialny Zespół Caritas będzie organizował kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczymy na pomoc osobom chorym i potrzebującym w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie kiermaszu. Na kiermasz można przynieść ciasta, wypieki, dekoracje i stroiki świąteczne. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. sołtys, Urszulą Biernat.

16. W dniach od 11 do 16 kwietnia 2024 r. organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Koszt – 720 zł i 120 euro. W tej kwocie mamy zapewnione ubezpieczenie, transport, nocleg w hotelu i wyżywienie. W planie pielgrzymki najważniejsze miejsca w Medjugorie (miejsce objawień Maryjnych, Góra Krzyża, udział w wieczornych nabożeństwach), a także zwiedzanie Mostaru – miasta wpisanego na listę UNESCO. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Piotra. Przy zapisie wpłata zaliczki 220 zł (dane osobowe oraz PESEL do ubezpieczenia). Szczegółowy program pielgrzymki zamieściliśmy na stronie internetowej parafii. Jest również do zabrania na stoliku z prasą. Ilość miejsc ograniczona.

17. W zakrystii można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł., duża – 24 zł. Nabywając je, pomagamy Caritas, która wspiera leczenie chorych dzieci i ich rehabilitację.

18. W zakrystii są także do nabycia ostatnie egzemplarze Kalendarza Rolników na 2024 rok. Cena Kalendarza – 30 zł.

19. W czwartek, o godz. 18:00, w Limanowskim Domu Kultury odbędzie się zebranie dla mieszkańców Gminy, dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli fotowoltaicznych oraz ocieplenia budynku. Szczegóły na afiszu w gablocie.

20. „Gość Niedzielny” rozpoczyna cykl adwentowy, którego przewodnikiem jest św. Franciszek z Asyżu.
Od dzisiejszej niedzieli jest również do nabycia nowy dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. W pierwszym numerze: dowody na istnienie Jezusa, Kto zabił księdza Blachnickiego?, Pęknięta Ziemia Święta – reportaż z Izraela i Palestyny. Cena egzemplarza – 12 zł.

21. Dziś błogosławimy opłatki wigilijne, które w zakrystii będzie rozprowadzał p. kościelny. Ofiary składane przy tej okazji to dobrowolne wynagrodzenie p. kościelnemu za jego całoroczną pracę i posługę w kościele.

22. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Walenty Pałka (Środek Wsi część III), którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00. Jego nieśmiertelną duszę zawierzamy Bożemu Miłosierdziu.