OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

 

1. Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii wielkanocnej. Z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00, dla dzieci po Mszy o godz. 9:00.

 

2. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Środek Wsi część II za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Środek Wsi część I.

 

3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze o godz. 7:00, 10:00 i 15:00. Składka przeznaczona na hospicja i cele charytatywne. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy po Mszy o godz. 10:00. Zapraszamy na procesję wszystkie stany: dzieci dzwoniące i sypiące kwiatki, dzieci komunijne i rocznicowe, ministrantów i lektorów, Wincentyńską Młodzież Maryjną, poczty sztandarowe, niosących feretrony, strażaków i wszystkich parafian. Prosimy, aby w środę po wieczornej Mszy św. wyznaczone rejony przygotowały ołtarze eucharystyczne.

 

4. Procesje w oktawie Bożego Ciała będą po Mszy o godz. 18:00, w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.

 

5. Ze względu na organizowaną pielgrzymkę parafialną w trzecią niedzielę czerwca, w obecnym miesiącu składka inwestycyjna na remont dachu będzie w przyszłą niedzielę. Jeszcze w tym miesiącu chcemy z Radą Parafialną dokonać wyboru firmy, która przeprowadzi remont dachu i ustalić termin remontu. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

 

6. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla wszystkich lektorów i ministrantów.

 

7. Msze św. w tym tygodniu codziennie o godz. 18:00, w czwartek (Boże Ciało) według podanego porządku.

 

8. Od 5 czerwca ks. kombonianie rozpoczną w Zambii Msze gregoriańskie za śp. Marię Sułkowską, którą zamówili sąsiedzi z Golcowa.

 

9. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI oraz artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków.