OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4. Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

 

1. W 4. Niedzielę Wielkanocną, nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Po Mszy o godz. 7:00 zmiana dni nowennowych dla kół koronkowych.

 

2. Dziś składka inwestycyjna, którą przeznaczamy na wymianę dachu kościoła. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, za ofiary indywidualne i przelewy na konto.

 

3. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Podlas za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Golców część II.

 

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski; w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.

 

5. W poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci św. Józefa Rzemieślnika, którą będziemy odprawiać o godz. 18:00, w sobotę o 6:30, w niedzielę o 15:00. Zachęcamy do uczestnictwa w nowennie, aby za wstawiennictwem św. Józefa wypraszać łaski dla nas, dla naszych rodzin i całej parafii.

 

6. Msze w tym tygodniu codziennie o godz. 18:00, w sobotę o 6:30. Począwszy od tego tygodnia Msze wieczorne przesuwamy z godz. 17:30 na godz. 18:00.

 

7. W najbliższą środę odbędzie się w naszej szkole charytatywny kiermasz muffinek. Dochód ze sprzedaży muffinek zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mikołaja, syna p. Małgorzaty Włodarczyk. Zachęcamy do udziału w kiermaszu i materialnego wsparcia chorego dziecka.

 

8. Także w środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dla wszystkich lektorów i ministrantów.

 

9. Mieszkańców osiedla Łąki prosimy, aby w piątek po wieczornej Mszy św. rozebrali dekorację Grobu Pańskiego.

 

10. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in. o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego jest to bardzo ważny dokument, a także jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów. Od dziś jest również do nabycia trzeci numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, a w nim m.in.: kiedy zaczął się kult maryjny; skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej; kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; tajemnice kaplicy Sykstyńskiej (12 zł).