Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu we wszystkich parafiach w Polsce
i wśród Polonii rozpoczyna się w 7. niedzielę zwykłą 23 lutego i trwa do soboty 29 lutego. Hasło tego roku i Tygodnia Modlitw to : Szczęśliwe dzieci
w trzeźwych rodzinach.

Patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale także patronem wszelkich działań na rzecz trzeźwości jest kard. Stefan Wyszyński, który był jednym z największych apostołów trzeźwości.

– Trzeźwość Polaków bardzo leżała mu na sercu – powiedział bp. Bronakowski. Przywołał słowa kard Wyszyńskiego: „Polska albo będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale”. Przypomniał, że w 1956 r. kardynał
w trosce o trzeźwość Polaków zaproponował jasnogórskie śluby narodu, a w 1959 r. Konferencja Episkopatu Polski wydała wytyczne w sprawie apostolstwa trzeźwości w Polsce.
Dodał, że dla osób przygotowujących się do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, która odbędzie się 9 czerwca, abstynencja jest szczególnym darem. – Wszystkich z całego serca prosimy o ten dar – zaapelował bp Bronakowski.

Podczas konferencji zaprezentowano nowe Vademecum Apostolstwa Trzeźwości 2020. Zawiera ono wskazówki liturgiczne na 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w Polsce, modlitewnik, poradnik i artykuły o tematyce uzależnień do wykorzystywania przez rodziców, nauczycieli i katechetów.