Dzień Matki to wyjątkowe święto w całym roku. To dzień, kiedy okazujemy naszym Mamom wyrazy miłości i szacunku. Kiedy wręczamy świąteczne laurki, składamy bukiet kolorowych kwiatów, obsypujemy Mamę buziakami, które nic nie kosztują, a dają tyle radości szczęścia.

Naszą mamą jest także Maryja, Matka Boga. W średniowieczu narodził się w Polsce kult maryjny i Matka Boża zdobyła w Kościele wyjątkowe miejsce. Później uznano Matkę Bożą za Królową Polski. Kult maryjny tkwi w Polakach do dziś. Miłość do Matki Boga przekładała się często na miłość i szacunek do matki ziemskiej.

Matką jest również Ojczyzna. „Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”. Powyższe słowa wypowiedział ten, który – gdy odjeżdżał z Polski – mówił ze smutkiem: „I na koniec cóż powiedzieć: żal odjeżdżać, żal odjeżdżać!”. A był to największy z Polaków, święty Jan Paweł II.

W niedzielę, 26 maja, zapraszamy wszystkie Mamy na nabożeństwo majowe o godz. 15:00, które ofiarujemy w ich intencji, następnie Msza św. Dla drogich Mam dzieci przygotowały wyjątkowy prezent – misterium słowno-muzyczne pt. Dla Ciebie, Mamo, które będzie bezpośrednio po Mszy św. W imieniu dzieci i organizatorów zapraszamy wszystkie Mamy na to wyjątkowe wydarzenie, poprzez które młodzi artyści pragną wyrazić swoim Mamom wdzięczność za troskę, wychowanie i miłość.

Dla Ciebie, Mamo. Rzecz o Ojczyźnie, Maryi i Mamie. Serdecznie zapraszamy.