20 czerwca br., w naszej parafii odbyły się prymicje o. Aleksandra Ćwika.
Nasz Prymicjant jest 10 kapłanem pochodzącym z naszej parafii. Formacje duchowo – intelektualną odbył u oo. Redemptorystów w Tuchowie. Jego pierwsza Msza święta sprawowana w kościele parafialnym w Starej Wsi była pięknym i niezapomnianym wydarzeniem zarówno dla najbliższych o. Aleksandra, jak również dla całej wspólnoty parafialnej. 

 

23 maja o godzinie 12:00 na placu sanktuaryjnym u Matki Bożej Tuchowskiej, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czterech diakonów redemptorystów zostało wyświęconych do stanu prezbiteratu. Byli to: o. Tomasz Marcinek z Szynwałdu, o. Aleksander Ćwik ze Starej Wsi, o. Paweł Głodowicz ze Starych Serbów oraz o. Piotr Mazur z Szynwałdu. Sakramentu święceń kapłańskich udzielił im JE ks. abp metropolita częstochowski Wacław Depo, wieloletni przyjaciel redemptorystów.

Po przyjęciu święceń kapłańskich nasz rodak o. Aleksander oczekiwał na dzień 19 czerwca, kiedy to o godz. 17:00 przybył do parafii razem ze swoimi wujkami księdzem Janem Ćwikiem i o. Andrzejem Ćwikiem. Powitanie Prymicjanta odbyło się na granicy parafii przy osiedlu Kamerdynówka. W asyście wozu strażackiego, dzieci, banderii konnej oraz licznie zgromadzonych mieszkańców wsi o. Aleksander wraz z rodzicami przejechał bryczką pod parafialną świątynię. Tam został powitany przez księdza proboszcza Mariusza Nosala i Księdza prałata Mariana Tyrkę. Następnie Prymicjant odprawił nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zawierzając siebie, swoje kapłaństwo oraz wszystkich zebranych naszemu Zbawicielowi. 

20 czerwca o godz. 11:00 o. Aleksander odprawił uroczysta Mszę świętą w pełnej asyście i przy udziale licznie zgromadzonych wiernych oraz ojców i braci Redemptorystów z Tuchowa.