Do Ciebie, Panie wznoszę moją duszę…

Modlitwa serca na drogach adwentowego przygotowania.

 

I Niedziela Adwentu
Skieruj swoje serce i umysł do Boga. Zobacz, że niebo jest dla nas otwarte. Poszukaj w sobie pragnienia przyjęcia nowego życia. Życia, które rodzi się w kamiennym żłobie i szuka dostępu do ciebie. Dar jaki podczas tej modlitwy daje ci Bóg, to Miłość, która się nie narzuca, ale jest pokorna, jak Dziecię owinięte w pieluszki i złożone pośród bydląt.

Podczas tej modlitwy proś Boga o to, aby dobre uczynki przygotowały cię na spotkanie przychodzącego Chrystusa, oraz o udział w królestwie niebieskim. 

Modlitwa

Ojcze nasz… 1x

Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy przez dobre uczynki przygotowali się na spotkanie przychodzącego Chrystusa,+ a w dniu sądu, zaliczeni do Jego wybranych,* mogli posiąść królestwo niebieskie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,+ który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,* Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.