Drodzy parafianie!

Jak co roku 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji ludowej zwanego świętem Matki Bożej Gromnicznej. Mszę święte o godz.: 6:30; 11:00; 17:00. Po każdej Mszy poświęcenie gromnic.

W tym dniu przynosimy do kościoła świece – gromnice, które zapalamy w domach w sytuacji zagrożenia. Szczególnie bierzemy do ręki, ten święty znak Maryi, która otacza nas płaszczem swej opieki, w niebezpieczeństwie klęsk żywiołowych i bliskiej śmierci. 

Gromnice zapalono również: w czasie burzy, jako ochronę przed złymi duchami, w momencie przyjazdu kapłana z Najświętszym Sakramentem do chorej osoby. 

W Roku świętego Józefa warto pamiętać, że jest on także patronem dobrej śmierci. Kościół wierzy, że przy śmierci świętego Józefa byli obecni Jezus i Maryja, dlatego jego śmierć, była z pewnością szczęśliwa. 

 Modlitwa do świętego Józefa – patrona dobrej śmierci. 

O Święty Józefie, mój dobry Ojcze, któryś miał niewymowną pociechę umierania w objęciach Jezusa i Maryi, ratuj mnie zawsze zwłaszcza w tej chwili, kiedy dusza moja będzie blisko opuszczenia ciała.

Wyjednaj mi łaskę oddania ducha podobnie jak Ty, w objęciach Jezusa i Maryi. Jezu, Maryjo, Józefie Święty, teraz i w godzinę śmierci w ręce Wasze oddaję duszę moją. Amen.