Wielki Czwartek – 14 kwietnia

1. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja do godz. 22:00.

2. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny:
za pobożne odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem w czasie uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy Wieczerzy Pańskiej;
za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

3. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować młodzieży z klas 8., która w przyszłym tygodniu przyjmie sakrament bierzmowania, a także ich rodzicom, za złożony dla parafii dar z okazji bierzmowania. Jest nim piękny ozdobny pulpit pod Mszał z wizerunkiem Ostatniej Wieczerzy, który dzisiaj – podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej – został użyty po raz pierwszy. Bóg zapłać!

Wielki Piątek – 15 kwietnia

1. Adoracja w Ciemnicy od 8:00 do 15:00. O godz. 15:00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach pierwszego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia, po koronce nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

2. O 16:00 rozpoczniemy celebrację wielkopiątkowej liturgii Męki Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adorację rozpoczniemy odśpiewaniem trzech części Gorzkich Żali, a zakończymy o godz. 23:00.

3. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.

4. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny:
za indywidualne odprawienie albo udział w Drodze Krzyżowej lub też pobożne zjednoczenie się (dzięki transmisji radiowej lub telewizyjnej) z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez papieża;

5. Postarajmy się przyozdobić na Wielki Piątek krzyże przydrożne oraz krzyże w naszych domach.

6. W Wielki Piątek Komunię Świętą mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w liturgii Męki Pańskiej, lub chorzy w domach.

7. Przypominamy o poście ścisłym i abstynencji w Wielki Piątek. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby od 14. roku do końca życia. Natomiast post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) osoby między 18. a 60. rokiem życia.

8. Okazja do spowiedzi św. po zakończeniu liturgii Męki Pańskiej.

Wielka Sobota – 16 kwietnia

1. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do 13:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

2. O 18:45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach drugiego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

3. Celebrację Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy rozpoczniemy o godz. 19:00 od poświęcenia ognia i Paschału przed kościołem. Następnie Liturgia Eucharystyczna. Na Wigilię Paschalną zabierzmy ze sobą świece.