Na majowe nabożeństwo do św. Józefa zaprosiliśmy dziecięcy zespół PROMYCZKI DOBRA z Nowego Sącza. Zespół ubogaci swoim śpiewem zarówno nabożeństwo jak i Mszę św. Po Mszy wystąpi z krótkim koncertem.

Po koncercie będzie można nabyć płyty z piosenkami PROMYCZKÓW.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, młodzież i dzieci, aby wspólnie z PROMYCZKAMI DOBRA wychwalać św. Józefa w 35. roku Jego opieki nad nami.

 

O zespole

PROMYCZKI DOBRA, a wcześniej PROMYCZKI, to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu od 1991 r. Przez długi czas dzieci z zespołu śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe. W roku 2003 zespół rozpoczął współpracę z kompozytorem i pianistą jazzowym Joachimem Menclem, który dla zespołu komponuje piosenki, tworzy aranżacje i jest producentem muzycznym nowych płyt. Z okazji Roku Wiary (2013) zespół zwrócił się z prośbą do krakowskiego kompozytora Piotra Pałki o skomponowanie pieśni liturgicznych i części stałych na Msze dla dzieci. Kontynuacją tej współpracy jest nagranie Koronki do Bożego Miłosierdzia, która towarzyszyła pielgrzymom podążającym do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w czasie Światowych Dni Młodzieży (2016). Począwszy od 2015 r. zespół włączył do swojego repertuaru kompozycje Dariusza Janusa napisane do serii filmów AUREOLA – od Stanisława do Karola. Zespół występuje zarówno w składzie kameralnym (7-15 osób śpiewa do podkładu muzycznego) jak również z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków. W 2015 r. zespół nagrał płytę CD Z kolędą u Jana Pawła II, na której dzieciom towarzyszy Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza.