Od niedzieli (03.03) do soboty (09.03) przeżywamy w Kościele polskim 52 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas ekspiacji za grzechy pijaństwa. Pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych bliźnich szczególnie, za pijaństwo i wszelkie nałogi. W naszych modlitwach prośmy za ludzi młodych, aby pielęgnując cnotę trzeźwości tworzyli zdrowe i odpowiedzialne społeczeństwo. Jakże często młodzi ludzie stają się niewolnikami świata elektroniki i internetu. Nie wyobrażają sobie życia bez smarfonów i aplikacji, z których korzystają właściwie nieustannie. Stają się zakładnikami świata gier i portali, narkotyków i tytoniu. Jednak w największym stopniu są ofiarami alkoholu – mówił ks. bp Bronakowski. Dodał, że hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu brzmi „Młodzi trzeźwi i wolni”, gdyż tylko wtedy mogą być „przyszłością Kościoła i narodu”.