W najbliższą niedzielę, 13 listopada br., po raz szósty będziemy przeżywać wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Ubogich. Tegorocznym hasłem Dnia Ubogich są słowa: Chrystus dla was stał się ubogim (2 Kor 8, 9). Pochodzą one z Orędzia papieża Franciszka.

W związku z tym Dniem zwracamy uwagę Parafian na następujące sprawy:

1. Zachęcamy do stałej troski o ludzi ubogich w parafii, szczególnie w sąsiedztwie, a nawet w rodzinie.

2. Zapraszamy do włączenia się szerszej grupy osób w działalność Parafialnego Zespołu Caritas.

3. Zachęcamy dzieci i młodzież do różnych form wolontariatu.

4. Przypominamy o możliwości wspierania ubogich poprzez:
udział w akcjach charytatywnych organizowanych kilka razy w roku przez Caritas;
składanie ofiar pieniężnych do skarbonki znajdującej się w naszym kościele przy figurze Pani Limanowskiej z przeznaczeniem na biednych.

Tradycyjna Akcja „Chleb Miłosierdzia” związana z Dniem Ubogich, będzie w tym roku przeprowadzona wyjątkowo w I Niedzielę Adwentu (jest to podyktowane brakiem możliwości wyprodukowania tak dużej ilości chleba po Święcie Niepodległości, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy).