Oto Pan przyjdzie w majestacie, aby przynieść pokój swojemu ludowi i obdarzyć go życiem wiecznym.

 

Modlitwa serca na adwentowych drogach czuwania.

 

Już jakiś czas temu przeczytałem krótką historię o tym, jak to człowiek staje przed Bogiem i słyszy trzy pytania; A ocean widziałeś? Nie, nie widziałem – odpowiada zmieszany; A góry widziałeś? Nie – pada kolejna odpowiedź; A pustynię widziałeś? Po raz trzeci – Nie! Bóg na koniec kwituje: To po co Ja to wszystko stworzyłem…

Chociaż ta opowiastka w żaden sposób nie obrazuje, jak będzie wyglądało życie po drugiej stronie, to jednak ukazuje pewną rzeczywistość, która dotyczy wielu z nas, na różnych etapach naszego życia. Podobnie, jak nie można odkryć piękna gór jeżeli się nigdy nie wyjdzie na górski szlak , tak samo nie doświadczymy Boga, jeżeli nigdy nie pozwolimy na to, aby On zaczął działać w naszym życiu.

Wiele razy  już z samego wyrazu naszej twarzy można wyczytać komunikaty typu: Jestem na odpowiedzialnym stanowisku nie mogę sobie pozwolić na regularną modlitwę. Jestem matką mam na głowie cały dom, dzieci. Pracuje za granicą nie ma czasu na modlitwę. Tego typu stwierdzeń można by mnożyć. Jednak jeżeli to czytasz, to proponuje ci odważ się przestawić sposób życia z trybu offline na online! Zacznij modlić się swoim życiem, a nie pomimo własnych obowiązków. Wyjdź na spotkanie Tego, który stworzył wszechświat właśnie dla ciebie i dał ci swoją miłość.

 

Modlitwa

Chwała Ojcu… 3x

Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy z wielką czujnością oczekiwali przyjścia Twojego Syna, i wierni pouczeniom naszego Zbawiciela wyszli na Jego spotkanie ze światłem wiary i miłości. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.