Drodzy parafianie!

Kościół katolicki przeżywa dziś Niedzielę Biblijną. Dzień ten rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

To nawiązanie do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. 

 

 

Ksiądz profesor Henryk Witczyk, przewodniczący „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”, zwraca uwagę, że Narodowe Czytanie Biblii ma pomóc w uświadomieniu wartości życia w duchu Ewangelii. – To nasze życie nie tylko religijne, duchowe, modlitewne, ale i życie narodowe – mówił biblista. Zwrócił też uwagę na to, że Pismo Święte zawiera wartości uniwersalne dla życia narodu.

Biblista zaznacza, że Słowo Boże zawiera kod kulturowy Europy. – Podstawowe wartości, prawa, którymi się szczycimy jako Europejczycy, jako Polacy – mówił ksiądz Witczyk. Dodał też, że idea braterstwa, wartości, godności człowieka, człowieka, jako istoty cielesno-duchowej, to są prawdy objawione w Piśmie Świętym.

Zachęcamy, aby w tym tygodniu częściej sięgnąć po Pismo Święte! Pomocny w tym jest niezbędnik katolika:
https://niezbednik.niedziela.pl/