Choć Rok Świętego Józefa został uroczyście zamknięty, duchowe inicjatywy okazały się bardzo żywotne.
Nuncjusz Apostolski, ks. abp Henryk Nowacki przewodniczył 8 grudnia Mszy św. o godz. 17:00 zamykającej ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Świętego Józefa.
W homilii podkreślał wierność Opiekuna Świętej Rodziny: „Znamy naśladowców św. Józefa, którzy poprzez wierność Bogu i swojemu powołaniu starali się jak najlepiej wykonać codzienne obowiązki. To nasi rodzice, którzy najpierw otwarli się na nowe życie, a później z odwagą podjęli się wychowania i wprowadzenia w świat swoich dzieci, by później usunąć się w cień. Służyli cicho, bez rozgłosu, wiernie i odpowiedzialnie – jak św. Józef” – mówił arcybiskup.
Zachęcał, by po zakończeniu Roku Świętego Józefa nie rezygnować z rożnych form pobożności związanych z kultem patrona Kościoła: „Odmawiajcie w domach litanię do św. Józefa i inne modlitwy z nim związane. Naśladujcie go też w swoim codziennym życiu” – apelował arcybiskup.
Mszę św. koncelebrowali: ks. proboszcz Mariusz Nosal, ks. prałat Marian Tyrka, ks. prałat Józef Poręba z Limanowej, ks. Stanisław Winiarski – sekretarz ks. bpa Jacka Pyla na Krymie, ks. Jan Gniewek – proboszcz ze Słopnic, ks. Stanisław Kumiega – proboszcz ze Słopnic Górnych, ks. Bartłomiej Wilkosz – wikariusz z parafii Zalasowa.
W procesji na Ofiarowanie grupy parafialne przekazały – jako pamiątkę Roku Świętego Józefa – dary na potrzeby naszej wspólnoty: komplet lekcjonarzy mszalnych – Rada Parafialna; kociołek na wodę święconą z kropidłem, łódka na kadzidło, stojak na sprzęt liturgiczny, pojemnik na hostie i vasculum – Róże Żywego Różańca; zestaw paten – Koła koronowe; dzwonki mszalne – Liturgiczna Służba Ołtarza; komplet ampułek – Wincentyńska Młodzież Maryjna.
Śpiew animował Chór „Canticum Iubilaeum” i orkiestra parafialna z Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowskiej.
Na zakończenie Eucharystii ks. proboszcz zawierzył parafię św. Józefowi.