W niedzielne popołudnie, 27 marca, o godz. 15:30, zapraszamy wszystkich parafian do naszego kościoła na niecodzienne wydarzenie artystyczne. Będzie to Oratorium Drogi Krzyżowej pt. Ślad losu, które przygotował zespół chórzystów i muzyków „Misericordes” z Limanowej i Bochni.

Oratorium, mające wymiar modlitewny i kulturalny, organizujemy z okazji 35. rocznicy powstania parafii. W tym szczególnym czasie, który przeżywamy, dedykujemy je również „cierpiącemu Narodowi Ukraińskiemu” i zapraszamy do wspólnej modlitwy uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Starej Wsi i w okolicznych miejscowościach.

Na zakończenie, wychodząc z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: „Gość Niedzielny”, Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, Portal Diecezji Tarnowskiej.

 

O Oratorium

Oratorium Drogi Krzyżowej Ślad losu powstało na początku lat 80. ubiegłego wieku w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie. Jego autorami byli młodzi wówczas klerycy. Tekst napisał Andrzej Wodka, muzykę skomponował Wojciech Skroboszewski.

Oratorium składa się z piętnastu stacji – osiem z nich Zespół wykonuje wspólnie ze słuchaczami. Jest to utwór wyjątkowy, bo choć powstał w ponurych latach stanu wojennego i miał odpowiadać na ówczesne potrzeby wspólnoty polskiego Kościoła, to jego uniwersalność przekroczyła barierę czasu. Słowa i muzyka tworzą wyjątkową przestrzeń modlitwy, pozwalając uczestnikom na bliską obecność przy męce Jezusa. Stąd zapewne bierze się niezwykła popularność utworu.

„Proponujemy tę formę drogi krzyżowej – mówią autorzy Oratorium – z ufnością, że wejdzie ona skromnie w żywy krwiobieg wiary braci i uczniów Jezusa, i przyniesie im doświadczenie Jego zbawiającej, przyjaznej bliskości na wszelkich stacjach naszej codzienności”.

Serdecznie zapraszamy!