Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+00:00

27. niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00, dla dzieci po Mszy o godz. 9:00.

2. Dzisiaj na Mszę o godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców. Dzieciom zostanie poświęcony i wręczony różaniec komunijny. Po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele.

3. Także dzisiaj Odpust Różańcowy w Bazylice Limanowskiej. Suma odpustowa o godz. 11:00, po której wyruszy procesja do pięciu ołtarzy na Placu Sanktuaryjnym.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Środek Wsi część I za ofiary złożone na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Rola.

5. Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczamy na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!

6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustyny Kowalskiej; w piątek Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

7. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie odprawiane jest w naszym kościele o godz. 17:30, w niedzielę o godz. 15:00. Po nabożeństwie Msza św. Zachęcamy parafian do udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym, jak również do odmawiania różańca w domu, w gronie rodzinnym.

8. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W I Czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w I Piątek wynagradzamy Najśw. Sercu Pana Jezusa. Msze w I Piątek rano o 6:30, o 17:30 różaniec i Msza św. Od 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja w ciszy.

9. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwem różańcowym i w czasie różańca, w I Piątek od 16:30.

10. W I Piątek na różaniec i Mszę św. zapraszamy młodzież z kl. VIII oraz ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Kandydatom zostanie poświęcony i wręczony różaniec bierzmowanych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla młodzieży i rodziców.

11. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Dzięki nim wiadomo, ile osób uczestniczy we Mszach św. oraz przystępuje do Komunii Św. Takie badania, zwane liczeniem wiernych, zostaną przeprowadzone w przyszłą niedzielę.

12. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 17:30, w I Piątek dodatkowa Msza św. rano o 6:30.

13. Na stoliku pod chórem przygotowane są foldery z programem Misji Świętych. Wychodząc z kościoła zabierzmy je ze sobą, aby już wcześniej zaplanować swój czas w rodzinie, by móc uczestniczyć w tym świętym czasie, który daje nam Pan Bóg.

14. Przypominamy, że w związku z upływem kadencji wybranych przed pięciu laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zarządził w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad. W naszej parafii nazwiska kandydatów w formie pisemnej można składać jeszcze dzisiaj do urny, która jest wystawiona pod chórem. Lista zgłoszonych kandydatów zostanie podana do publicznej wiadomości w przyszłą niedzielę. Wybory do nowej Rady – zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa – odbędą się w niedzielę, 23 października.

15. Komenda Główna OHP i Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie zapraszają na Ogólnopolski Bieg Papieski, który odbędzie się 15 października br. Trasa Biegu rozpoczyna się we wsi Zasadne, a kończy na Polanie Papieżówka. Udział w biegu jest bezpłatny i dla każdego. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w zakładce „Ogólnopolski Bieg Papieski”. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 października.

16. W zakrystii można nabyć Kalendarze Rolników na 2023 rok. Cena Kalendarza – 25 zł.

17. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” zwracamy uwagę na wywiad z kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie.
Od dzisiaj jest również do nabycia „Gość Extra” poświęcony w całości tajemnicy Bożego Miłosierdzia i św. Faustynie Kowalskiej (12 zł).

Nasz kościół z lotu ptaka

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

Wakacje (lipiec – sierpień):

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej