Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+00:00

2. niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. organizowana jest zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00, dla dzieci po Mszy o godz. 9:00.

3. Dzisiaj na Mszę o godz. 9:00 zapraszamy dzieci z klasy III, przygotowujące się do I Komunii Św., oraz ich rodziców. Dzieci otrzymają książeczki komunijne. Po Mszy spotkanie formacyjne w dolnym kościele.

4. Także dzisiaj o godz. 12:00 zapraszamy do dolnego kościoła ministrantów, lektorów, dzieci należące do róży różańcowej i Wincentyńską Młodzież Maryjną. Z dziećmi pragnie się spotkać wyjątkowy gość – św. Mikołaj.

5. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Podlas za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Golców część II.

6. Dziękujemy także za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przy okazji nabycia „Chlebów Miłosierdzia”, a przeznaczone na pomoc ubogim i przekazane do Caritas naszej Diecezji.

7. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, odpust w Przyszowej. Suma odpustowa o godz. 11:00.

8. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6:30, 11:00 i po południu o godz. 17:30.

9. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski. Czas od 12:00 do 13:00 to szczególna godzina. Dobrze będzie, jeśli wykorzystamy ją całą. Im więcej czasu spędzimy z Maryją, tym więcej łask spłynie na nas i tych, których nosimy w sercu. Na ławkach będą przygotowane informacje, jak odprawić Godzinę Łaski, oraz teksty z modlitwami. Godzinę Łaski poprzedzi Msza św. o 11:00.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11:00 dziewczynki należące do Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej przyjmą uroczyście medalik Matki Bożej Niepokalanej i oddadzą się pod Jej opiekę. Na Mszę zapraszamy również rodziny tych dzieci, aby przez wspólną modlitwę towarzyszyły im na drodze formacji maryjnej.

11. Powoli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą do mieszkańców osiedla Golców część I o przygotowanie w tym roku szopki bożonarodzeniowej.

12. Za dwa tygodnie – w niedzielę, 18 grudnia – Parafialny Zespół Caritas będzie organizował kiermasz świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczymy na pomoc osobom chorym i potrzebującym w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie kiermaszu. Na kiermasz można przygotować ciasta, wypieki, dekoracje i stroiki świąteczne. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. sołtys, Urszulą Biernat.

13. W piątek, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu, które w naszej diecezji jest dniem jubileuszy małżeńskich. Podczas Mszy św. o godz. 17:00, będziemy modlić się w intencji małżonków przeżywających w tym roku 25. i 50. rocznicę sakramentu małżeństwa. Bardzo prosimy, aby tegoroczni jubilaci (bądź ich dzieci) skontaktowali się z nami do przyszłej niedzieli włącznie.

14. Roraty od poniedziałku do piątku odprawiane są o godz. 17:30, w sobotę – rano o godz. 7:00.

15. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 9 zł., duża – 24 zł.

16. Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” zawiera bezpłatny dodatek o Edmundzie Wojtyle, bracie Jana Pawła II, który umarł w opinii świętości.

17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Antoni Biedroń. Jego nieśmiertelną duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Nasz kościół z lotu ptaka

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

Wakacje (lipiec – sierpień):

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej