Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+01:00

uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja 2024 r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Na terenie naszej parafii odbywa się dzisiaj 12. Bieg Ziemi Limanowskiej im. św. Jana Pawła II i 3. Czasówka Rowerowa pod honorowym patronatem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Ze względu na zamknięcie drogi – Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30 i 10:00, po południu o godz. 17:00.

3. Dziś Odpust w Pisarzowej ku czci św. Jana Apostoła. Suma o godz. 11:00.

4. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Łąki za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Kamerdynówka.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Macieja Apostoła; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski (dzień imienin ks. biskupa Andrzeja Jeża); w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy o godz. 7:00 zmiana dni nowennowych dla kół koronkowych. Do uroczystości Zesłania przygotowuje nas nowenna do Ducha Świętego, którą odprawiamy w połączeniu z nabożeństwem majowym.

7. Za tydzień składka inwestycyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczamy na wymianę dachu kościoła. Prace już się rozpoczęły, dlatego jeszcze raz zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o bezpieczne korzystanie z placu kościelnego. Prosimy kierowców, aby nie zjeżdżali samochodami pod kościół (szczególnie w ciągu tygodnia).

8. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11:00, dzieci z klas III będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Jest to uroczystość parafialna i rodzinna, dlatego prosimy, aby osoby nie związane bezpośrednio z uroczystością komunijną przyszły w tym dniu na inną Mszę św. Spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższych będzie w sobotę o godz. 9:00.

9. W czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Bożego Ciała. Już teraz zwracamy się z prośbą o przygotowanie czterech eucharystycznych ołtarzy. W tym roku ołtarz pierwszy przygotowuje Golców część I, drugi ołtarz – Łąki, ołtarz trzeci – Tątówka, czwarty – Kamerdynówka.

10. Prosimy, aby osoby, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu, wpłaciły u ks. Piotra drugą część należnej zaliczki. Podczas pielgrzymki przypadają wybory do Parlamentu Europejskiego, w związku z czym prosimy o pobranie zaświadczeń z Urzędu Gminy o możliwości głosowania poza miejscem zamieszkania.

11. Msze w tym tygodniu codziennie o godz. 18:00.

12. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie.

Nasz kościół z lotu ptaka

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

Wakacje (lipiec – sierpień):

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej