Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+01:00

16. niedziela zwykła – 21 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszy o godz. 7:00 zmiana dni nowennowych dla kół koronkowych.

2. Składkę inwestycyjną przeznaczamy na wymianę dachu i prace remontowe prowadzone przy kościele. W tym tygodniu firma „Wiśniewski” zakończy krycie dachu blachą aluminiową, zostanie również zamontowana nowa wentylacja mechaniczna. Równolegle trwają prace przy wymianie instalacji odgromowej oraz naprawie balkonu i murków przy schodach wejściowych. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, za darowizny przelewane na konto i przekazywane indywidualnie w kancelarii i zakrystii.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedli Leśniówka i Sajdakówka za ofiary zebrane na sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Granice część I.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny (odpust w Kaninie, suma odpustowa o godz. 11:00); we wtorek św. Brygidy, patronki Europy; w środę wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji; w czwartek święto św. Jakuba, Apostoła; w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5. W środę o 19:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Nowennie Msza św.

6. W dniach 26, 27 i 28 lipca (piątek, sobota, niedziela) odbędzie się 15. Wyścig Górski „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą”. Droga w Strefie A (czyli od krzyżówki na Wolę do Pożar w Starej Wsi) będzie całkowicie wyłączona z ruchu od godz. 8:00 w piątek do 21:00 w niedzielę. Natomiast odcinek drogi od Pożar do Ostrej, na którym będzie odbywał się wyścig, zostanie zamknięty w sobotę od 6:00 do 21:00, w niedzielę od 7:00 do 21:00. Osiedla: Zakopane, Kąty, Wyręby będą mogły korzystać z drogi Zakopane – Leśniówka. Podlas i Golców – z drogi łączącej Golców przez Włodykówkę z Wolą. Mieszkańcy osiedli: Środek Wsi część I, II i III oraz Ćwikówki i Łąk mogą wjeżdżać i wyjeżdżać na podstawie przepustek, które są do odebrania u p. Grzegorza Szumilasa (Środek Wsi część II). Należy je umieścić na przedniej szybie samochodu w prawym górnym rogu. Tylko takie przepustki będą honorowane.

7. Ze względu na Wyścig Msza św. w sobotę – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 20:00 (będzie to już Msza niedzielna). W niedzielę zapraszamy na Mszę o 7:00, 9:00 i 11:00.

8. Podczas trwania Wyścigu najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Dlatego zachowajmy bezpieczną odległość od drogi. Szczególną troską obejmijmy dzieci. Gromadźmy się w miejscach widokowych wyznaczonych przez organizatora i bezwzględnie stosujmy się do poleceń służb zabezpieczających wyścig.

9. Msze w tym tygodniu codziennie o godz. 7:00, w środę o 19:00, w sobotę o 7:00 i 20:00.

10. W środę o 19:00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog. i opiekę Matki Najśw. dla członkiń Róży pw. św. Kingi zelatorki Janiny Pałka oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych członków tej Róży.

11. Od 22 lipca Ojcowie Kombonianie rozpoczną gregoriankę za śp. Aleksandrę Musiał – od rodziny i znajomych oraz trzy gregorianki za śp. Aleksandra Postrożnego: od dzieci z rodzinami, od rodziny, od sąsiadów i znajomych.

12. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o toczącej się walce z religią w szkole oraz o jedynym w Polsce Bractwie św. Marii Magdaleny działającym pod Krakowem, a w wakacyjnym cyklu – o sanktuarium maryjnym w Montserat w Hiszpanii.

Nasz kościół z lotu ptaka

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

Wakacje (lipiec – sierpień):

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej