Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+00:00

6. Niedziela Wielkanocna – 22 maja 2022 r.

1. Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona jest na opłacenie ostatniego rachunku związanego z ogrzewaniem kościoła. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

2. Również dzisiaj dzieci z klasy IV przeżywają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy o godz. 11:00 będą dziękować Jezusowi za łaski otrzymane w pierwszym roku przyjmowania Go do swojego serca.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Środek Wsi część II za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Środek Wsi część I.

4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek św. Filipa Nereusza.

5. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawne dni krzyżowe). Jak co roku udamy się w procesji błagalnej do przydrożnych kapliczek ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i Matki Bożej, aby wypraszać u Pana Boga dobre urodzaje i zachowanie od nieszczęść i nawałnic. W poniedziałek pójdziemy do kapliczki w Środku Wsi, we wtorek do kapliczki na Roli, w środę do kapliczki na Zakopanem. W dni krzyżowe nabożeństwa będą pół godziny wcześniej (o 17:30).

6. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych kochanych Mamach, tych żyjących i tych, które już odeszły do wieczności.

7. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W sobotę o godz. 16:30 przy kapliczce na Golcowie zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo majowe w intencji uproszenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najśw. i zachowanie od nieszczęść dla rodzin obu części Golcowa.

9. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. Od 23 maja rozpoczną się w Warszawie Msze gregoriańskie za śp. Edwarda Pałkę.

11. W piątek o 19:00 spotkanie dla grupy młodzieżowej.

12. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę o 17:30, w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

13. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” przybliża postać beatyfikowanej dzisiaj w Lyonie Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca.
Dzieciom polecamy „Małego Gościa”, a w nim specjalny dodatek poświęcony wielkim Polakom.

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

7.00, 9:00 11.00, 15.00

Wakacje:

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej