Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok) – 1 stycznia 2021 r.

Statystyka parafialna za rok 2020

1. Chrzest: 39 dzieci (18 chłopców i 21 dziewczynek);
  2. I Komunia Święta: 36 dzieci;
  3. Bierzmowanie: 26 kandydatów;
  4. Małżeństwo: 14 par;
  5. Odeszły do wieczności: 23 osoby;
  6. Rozdano 32 000 Komunii Św.

Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Wami,

niech Was obdarzy swą łaską.

Niech zwróci ku Wam oblicze swoje

i niech Was obdarzy pokojem.

Ważniejsze wydarzenia w życiu parafii:

1. Kończący się rok przeżywaliśmy pod znakiem pandemii. Wiele wydarzeń religijnych zaplanowanych na rok 2020 w wyniku wprowadzonych obostrzeń nie mogło się odbyć. Zostały odwołane m.in. rekolekcje parafialne w Wielkim Poście.
  1. 1 maja uczciliśmy św. Józefa Rzemieślnika w ramach odpustu parafialnego, a 11 czerwca w święto Bożego Ciała odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła.
  1. W święto Bożego Ciała i w niedzielę przypadającą w oktawie Bożego Ciała 36 dzieci przyjęło po raz pierwszy Jezusa w Komunii Świętej.
  1. W pierwszą niedzielę lipca 26. kandydatów otrzymało sakrament bierzmowania.
  1. W niedzielę, 5 lipca, odbyło się uroczyste dziękczynienie za 33-letnią posługę ks. Prałata Mariana Tyrki, budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza parafii, który przeszedł na emeryturę i jako emeryt-senior nadal nam służy i pomaga w pracy duszpasterskiej.
  1. Z okazji przejścia na emeryturę ks. Prałata został wydany pamiątkowy album „Dla dobra Ludu Bożego” o historii powstania parafii i kolejnych latach jej rozwoju. Album opracował ks. Bartłomiej Wilkosz.
  1. W dniu rozpoczęcia tygodniowego Odpustu Limanowskiego odbyła się – jak co roku – piesza pielgrzymka do Pani Limanowskiej.
  1. Ważnym dniem dla naszej wspólnoty był również 4 października. W tym dniu alumn Aleksander Ćwik przyjął święcenia diakonatu w sanktuarium maryjnym w Tuchowie.
  1. W niedzielę, 11 października, obchodziliśmy Dzień Papieski. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru tego dnia, przypadającego w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II i w 15. rocznicę jego odejścia do domu Ojca, nasza parafia przeżywała tygodniowe nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II.

Prace inwestycyjne i gospodarcze:

1. Dokończenie porządkowania placu kościelnego i obsadzenie placu krzewami;
  1. Instalacja kamery internetowej do transmitowania Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła;
  1. Wzmocnienie sygnału radiowego dla poprawy jakości transmitowanego przekazu;