WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy i rozpocznie się adoracja do godz. 22:00.

W Wielki Czwartek można zyskać odpust zupełny:
1) za pobożne odmówienie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem w czasie uroczystego wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy Wieczerzy Pańskiej;
2) za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

 

WIELKI PIĄTEK

Adoracja w Ciemnicy od 8:00 do 15:00. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa połączona z pierwszym dniem nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O 16:00 wielkopiątkowa liturgia Męki Pańskiej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Adorację rozpoczniemy odśpiewaniem trzech części Gorzkich Żali, a zakończymy o godz. 23:00. O 20:00 adorację poprowadzą przedstawiciele Rady Parafialnej i Caritas, o 21:00 czuwanie modlitewne dla młodzieży.

Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Ziemię Świętą.

Postarajmy się przyozdobić na Wielki Piątek krzyże przydrożne oraz krzyże w naszych domach.

Przypominamy o poście ścisłym i abstynencji w Wielki Piątek. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby od 14. roku do końca życia. Natomiast post ścisły (trzy posiłki, w tym jeden do syta) osoby między 18. a 60. rokiem życia.

W Wielki Piątek można zyskać odpust zupełny:
1) za pobożne uczestnictwo w adoracji Krzyża podczas liturgii Męki Pańskiej;
2) za indywidualne odprawienie albo udział w Drodze Krzyżowej lub też pobożne zjednoczenie się (dzięki transmisji radiowej lub telewizyjnej) z nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawianej przez papieża;
3) za nawiedzenie Najświętszego Sakramentu przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

 

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do 13:00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00.

Celebrację Wigilii Paschalnej Wielkiej Nocy rozpoczniemy o godz. 19:00 od poświęcenia ognia i Paschału przed kościołem. Następnie Liturgia Eucharystyczna. Na Wigilię Paschalną zabierzmy ze sobą świece.

O 18:45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach drugiego dnia nowenny przed Świętem Miłosierdzia.