W piątek, 22 marca, przed Mszą o godz. 7:00 powitamy w naszej wspólnocie parafialnej św. Ojca Pio z Pietrelciny, który zadziwił świat swoim niezwykłym życiem i gorącą wiarą, i stał się żywym odbiciem cierpiącego Zbawiciela.

Ojca Pio przyjmiemy w jego relikwii. Relikwią jest fragment bandaża zakrwawionego stygmatami. Jest to więc relikwia pierwszego stopnia.

W celu potwierdzenia autentyczności otrzymanej relikwii, został dołączony do niej specjalny certyfikat, wydany w języku łacińskim przez kard. Stanisława Dziwisza, który w tłumaczeniu na język polski brzmi następująco:

„Przekazuję Parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi relikwię w postaci płótna zakrwawionego stygmatami Świętego Pio z Pietrelciny, znajdującej się w szkatułce. Po jej zbadaniu stwierdzamy, że jest ona autentyczna i oświadczamy, że może być wystawiona do publicznej czci wiernych na całym świecie. Stanisław Kardynał Dziwisz”.

W dniu wprowadzenia relikwii będą przygotowane obrazki z wizerunkiem św. Ojca Pio i modlitwą do prywatnego odmawiania.

Po bł. Zefirynie, św. Matce Teresie z Kalkuty i św. Janie Pawle II – to już czwarta relikwia pierwszego stopnia, którą wprowadzimy do naszego kościoła.

Od śmierci Ojca Pio do San Giovanni Rotondo płynie nieustannie rzeka pielgrzymów. Ojciec Pio przyciągał do siebie ludzi za swego życia i czyni to po śmierci. Niech św. Pio z Pietrelciny będzie naszym potężnym wspomożycielem w codziennym zdążaniu do świętości małżeńskiej, rodzinnej i parafialnej.