Ogłoszenia2019-02-20T19:50:35+01:00

5. Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024 r.

1. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na wymianę dachu, za darowizny przelewane na konto i przekazywane indywidualnie na ten cel.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z osiedla Golców część II za ofiary zebrane na kwiaty i sprzątanie kościoła. W bieżącym tygodniu ofiary na ten cel składają rodziny z osiedla Golców część I.

3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy; w czwartek wspomnienie św. Atanazego; w sobotę św. Floriana.

4. W środę, 1 maja – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Msze o godz. 7:00, 9:00, o 11:00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył tegoroczny rekolekcjonista, ks. Mariusz Żaba, proboszcz Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej-Sowlinach. Po Mszy procesja wokół kościoła. Przygotujmy sztandary, feretrony i baldachim. Do kierowców zwracamy się z prośbą, aby nie parkowali samochodów wokół placu kościelnego. O dopilnowanie porządku prosimy naszych strażaków.

5. Do uroczystości odpustowej przygotowuje nas nowenna ku czci św. Józefa Rzemieślnika, którą odprawiamy o godz. 18:00.

6. W środę rozpoczniemy nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą w dni powszednie o godz. 18:00, w niedzielę – o godz. 15:00. Jutro – ze względu na Odpust – nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 15:00. Nabożeństwo majowe odprawimy po Mszy o godz. 7:00.

7. W piątek uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze według porządku niedzielnego (7:00, 9:00, 11:00, 15:00).

8. Także w piątek Odpust w Siekierczynie ku czci Matki Bożej Łaskawej. Suma o godz. 11:00.

9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed nabożeństwem majowym i w czasie nabożeństwa, w piątek podczas każdej Mszy św.

10. Odwiedziny chorych z okazji I Piątku – od godz. 8:00 (z przerwą na Mszę o godz. 9:00).

11. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wszystkich strażaków, w sposób szczególny w intencji druhen i druhów naszej Ochotniczej Straży Pożarnej.

12. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7:00, dla dzieci po Mszy o godz. 9:00.

13. Msze w tym tygodniu codziennie o godz. 18:00, w środę i piątek według podanego porządku.

14. W środę o godz. 9:00 Msza dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., opiekę Matki Najśw. i wstawiennictwo św. Józefa dla członkiń Róży pw. św. Józefa Rzemieślnika zelatorki Teresy Kuzar oraz ich rodzin. W sobotę o 18:00 Msza o Boże błog., opiekę Matki Najśw. i wstawiennictwo św. Floriana dla druhen i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.

15. Od 1 maja oo. Kombonianie rozpoczną gregoriankę za śp. Jerzego Pietrzaka.

16. Kustosz Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w pierwszą sobotę maja. O godz. 20:00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Henryka Nowackiego, o 21:00 procesja różańcowa z lampionami wokół rynku.

17. Wczoraj w Bazylice Limanowskiej odbyło się uroczyste przyjęcie chłopców z naszego dekanatu do grona lektorów. Z naszej parafii w kursie lektorskim uczestniczyło sześciu ministrantów. Od wczoraj są już oni pełnoprawnymi lektorami. Gratulujemy im oraz ich rodzicom i życzymy, aby zawsze z zapałem i gorliwością czytali słowo Boże.

18. W „Gościu Niedzielnym” rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, oraz wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II. Zachęcamy również do nabycia kolejnego numeru „Historii Kościoła”, który wyjaśnia kiedy zaczął się kult maryjny; skąd wzięły się rysy na ikonie jasnogórskiej; kulisy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski; tajemnice kaplicy Sykstyńskiej (12 zł). Dzieciom polecamy najnowszy numer „Małego Gościa”, a w nim m.in. o św. Janie Pawle II, który jako dziecko zawierzył swoje życie Matce Bożej.

Nasz kościół z lotu ptaka

Porządek Mszy świętych

Niedziela i święta w ciągu roku:

Wakacje (lipiec – sierpień):

(Zobacz intencje mszalne)

Codziennie 30 min przed każdą Mszą Świętą.

Odpust parafialny

V Synod Diecezji Tarnowskiej