Drodzy parafianie! 

Na mocy dekretu Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, w tym roku nie organizuje się tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościołach, ale zaleca się, aby „głowa rodzinny” dokonała obrzędu błogosławieństwa stołu, podczas śniadania wielkanocnego. 

 

Współczesny Polski Rytuał Błogosławieństw (z 1994) podaje następującą normę: „Błogosławieństwa pokarmów może też dokonać w domu ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny przed porannym wspólnym posiłkiem w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego”
(nr 1338).

Modlitwa błogosławieństwa stołu wielkanocnego:

Módlmy się: Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba.Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Amen.

Można również użyć całego obrzędu:

Link do rytuału rodzinnego – https://pdfhost.io/v/srjaDSwNN_blogoslawienstwo_stolu_wielkanocnegopdf.pdf