W sobotę, 17 września, przypada 83. rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę i Światowy Dzień Sybiraka. Podczas masowej deportacji Polaków na Sybir, wiele rodzin – także z naszej parafii – znalazło się na „nieludzkiej ziemi”. Dlatego chcemy przeżyć ten dzień szczególnie uroczyście. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji rodzin, które w wyniku ciężkich warunków na Syberii poniosły śmierć męczeńską. Na Mszy wystąpi Chór Chłopięcy z Bazyliki Limanowskiej. Na zakończenie odbędzie się Apel Pamięci poświęcony zamordowanym na Sybirze mieszkańcom Powiatu Limanowskiego z udziałem drużyny Strzelca nr 2402 pod dowództwem Starszego Inspektora Stanisława Dębskiego.
W imieniu organizatorów zapraszamy Parafian na sobotnią uroczystość, aby wspólnie modlić się za deportowanych na Sybir i prosić o pokój na świecie.