W piątek, 23 lutego br., przypada 80. rocznica niemieckiej egzekucji na polskich zakładnikach w Starej Wsi. Tą bolesną rocznicę pragniemy uczcić modlitwą i wspomnieniem tamtych wydarzeń.

O godz. 17:15 delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem na osiedlu Gaik.

O 17:30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza święta w kościele parafialnym, które ofiarujemy za pomordowanych rodaków.

Po Mszy, o godz. 18:45, zapraszamy do Domu Kultury na prelekcję Przemysława Bukowca pt. Ocalić od zapomnienia – 80. rocznica niemieckiej egzekucji na polskich zakładnikach w Starej Wsi.

Organizatorzy wydarzenia – Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika oraz Stowarzyszenie „Bliżej Tradycji” w Starej Wsi – serdecznie zapraszają wszystkich miłośników historii i mieszkańców naszej miejscowości.