Uroczystość Bożego Ciała to dla nas chrześcijan szczególny moment, w którym możemy wyznać wiarę w obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina. Z tej okazji ulicami polskich miast i wsi przechodzą procesję eucharystyczne. Jest to doskonała okazja do zademonstrowania naszej wiary. 

   Ustanowienie dnia Bożego Ciała to w znacznej mierze zasługa świętej Julianny z Mont Cornillon (1193-1258). Urodzona w 1193 w Retines szybko została osierocona. Wychowywała się w klasztorze sióstr augustianek w Mont Cornillon, gdzie złożyła śluby wieczyste. Po pewnym czasie objęła posługę przełożonej. Wskutek intryg wygnano ją bowiem z macierzystego klasztoru. Przyjęła to z pokorą, a życia dokonała jako rekluza (osoba zamknięta w mniszej celi).

Zapraszamy wszystkich do udziału w procesjach eucharystycznych w czasie oktawy Bożego Ciała, które odbywają się po Mszy św. o godz. 18:00.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie wyjątkowo godz. wcześniej o 17:00. W ten dzień odbędzie się błogosławieństwo dzieci oraz wianków z ziół i kwiatów. 

Warto pamiętać, że za udział w procesji można uzyskać odpust zupełny – a więc darowanie wszystkich kar doczesnych
i wiecznych. Niezbędne do tego jest także spełnienie zwykłych warunków, a więc: stan łaski uświęcającej, modlitwa
w intencjach papieża, Komunia święta i wolność od przywiązania do wszystkich grzechów, także powszednich. Kolejność wykonania tych czynności jest dowolna.