Drodzy parafianie!

W tym roku wielu z Was nie mogło przed Wielkanocą przystąpić do sakramentu spowiedzi św. Wiemy już, że w takiej nadzwyczajnej sytuacji Kościół przewiduje nadzwyczajne środki miłosierdzia. Chodzi nam przede wszystkim o Akt żalu doskonałego oraz postanowienie spowiedzi w przyszłości, kiedy sytuacja będzie na to pozwalać. 


Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zachęca również do tego,
aby w Wielką Środę w rodzinach odprawić: Rodzinne Nabożeństwo Pokutne. Wskazanie, naszego Biskupa, jest jak najbardziej godne uwagi. Tego typu nabożeństwo może być doskonałym sposobem, na dobre wejście w przeżywanie Triduum Paschalnego, które rozpocznie się w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej.

W przeprowadzeniu Nabożeństwa Pokutnego, może być pomocny zamieszczony poniżej rytuał.   

Link do rytuału rodzinnego:

https://pdfhost.io/v/F23vIGGZDq_Naboestwo_pokutne_Stara_Wie_2020pdf.pdf