19 marca obchodzimy w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Ponieważ w tym roku uroczystość wypadła w niedzielę, która jest zawsze Dniem Pańskim, dlatego została przełożona na poniedziałek, 20 marca.

Zapraszamy w poniedziałek wszystkich Parafian i czcicieli św. Józefa na pierwsze w tym roku nabożeństwo ku czci Oblubieńca NMP. Przez dziewięć kolejnych miesięcy będziemy prosić św. Józefa o opiekę nad naszą wspólnotą, naszymi rodzinami, małżeństwami, młodzieżą i dziećmi.

Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17:30. Wobec Pana Jezusa wystawionego w monstrancji odmówimy litanię i koronkę do św. Józefa z odczytaniem podziękowań i próśb, które zostaną złożone w skrzynce intencji modlitewnych (jest wyłożona na stoliku pod chórem).

O godz. 18:00 Msza święta. Eucharystii będzie przewodniczył ks. Sławomir Szyszka, wikariusz w Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Po Komunii – w ramach dziękczynienia – odmówimy Akt zawierzenia Parafii opiece św. Józefa.